Sıva Altı Gömme Spot

Spot Armatürler ve Gömme Spotlar

Spot lambalar enerji sarfiyatını en aza indirmek için tasarlanmış ve özel yapılmış olan armatür çeşitleri arasında yer alır. Sadece kullanım amacına yönelik olarak kategorize edilmiş olan spot armatürlerin amacınıza uygun olarak seçebilirsiniz. Sıva altı gömme spot belirli bir yere gömülerek dizayn edilmiş olan spot armatür çeşitleri arasında yer alır. Bu spot armatürler dışarıya doğru herhangi bir çıkıntısı bulunmayıp tavanda veyahut tabanda görebilirsiniz. Bu spot armatürlerin hemen hemen her yerde görülmesinin nedeni ne oldukça kullanışlı bir şekilde tasarlanmış olmasıdır.

Sıva Altı Spotlar

Gömme Spot Montajı ve Kullanımı

Gömme spot montajı yapmak için öncelikle elektriği ve sigortayı uygun ölçülerde ayarlayabilmiş olmanız gerekir. Bunların dışında takacağınız spot armatürlerin ölçülerine uygun takacağınız yerde bir delik açarak onun girişini sağlamalısınız. Daha sonra uygun koşullar altında spot armatürü bu açtığınız deliğe yerleştirerek uygun ölçülerde ve sağlıklı sonuç almak için oldukça kaliteli bir şekilde tekrar montajını yapmalısınız. Spot armatürün enerji sarfiyatını en aza indirmesi sıcaklığı optimal düzeyde tutmak için oldukça önemlidir. Bu nedenle spot armatürlerin kullanımı günümüzde oldukça yaygın olup evlerde işyerlerinde ve mağazalarda sıklıkla rastlayabilirsiniz. Spot lamba çeşitleri birbirinden farklı amaçlara yönelik olarak tasarlanmışlardır.

Sıva Altı Gömme Spotların Avantajları

Sıvanın altında bir spot deliği yuvası açarak oraya yerleştirilip montajı yapılan gömme spot armatürler birbirinden farklı avantajlara sahip armatürler olarak bilinirler. Bu armatürler arasında en bilindik olan gömme spot armatür ise kullanım kolaylığı ve dekorasyon açısından oldukça fazla tercih edilen armatürler arasında yer alır. Sağlıklı renkte doğal ışık yayan bu spot armatürler birbirinden farklı dalga boylarında ışık yaymasını sağlayarak istediğiniz renkte ışığı dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Faturalarınıza da oldukça pozitif anlamda yansıyacak olan spot armatür kullanımı sayesinde tasarruf sağlayabileceksiniz. Bunların dışında spot armatür vurgu aydınlatmasına sıklıkla kullanılan lamba çeşitleri arasında yer alır. Vurgulamak istediğiniz noktayı kolay bir şekilde vurgulayabilmek için spot armatürlerin kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz.